Безкоштовна доставка при замовленні від 5000 грн.
Аламбік

Аламбік - мідний перегінний куб особливої конструкції, призначений для дистиляції спирту. Конструктивно складається з конденсатора, шолома, труби для відводу пара і безпосередньо перегінного куба.
Європейці познайомилися з ними приблизно в VIII столітті, перейнявши технологію у арабів. Спочатку перегінні куби застосовували в медицині, для проведення хімічних дослідів, а також для виготовлення ефірних масел і інших речовин, які отримують методом сублімації. Португальські моряки знайшли нове застосування аламбіка, перегнавши на ньому вино з метою збільшення термінів збереження примхливого напою. Вони отримали міцний дистилят, а аламбік придбав новий напрямок розвитку.Пізніше розвиток технологій призвело до появи коньяку.
Починаючи з XVI ст. у всіх розвинених європейських країнах починаються займатися перегонкою спирту, який в подальшому застосовується в якості основи для найрізноманітніших алкогольних напоїв, що мають різні смакові якості. У тих зонах Європи, де виноград не росте з яких-небудь причин, в ролі сировини виступає кукурудза, зерно, картопля і навіть деякі екзотичні фрукти.
Надалі алкогольна промисловість стала стрімко розвиватися, а самих самогонних апаратів ставали значно більше.
У першій половині XX в. шотландець Роберт Штейн працює над конструкцією аламбіка, який зможе виконувати постійну перегонку.
В даний час аламбік застосовуються у виробництві коньяку і арманьяк. Округла форма апарату запобігає процес скупчування винних суспензій по кутах ємності.Вихід спирту безпосередньо залежить від геометричних розмірів аламбіка. З цієї причини на промислових підприємствах переважно використовуються великогабаритні перегінні куби, найчастіше мають Шарантську конструкцію.

Перейти в каталог